خانه پنجره upvc مزاياي پنجره upvc پنجره تهران قيمت پنجره upvc

قيمت پنجره upvc

 

در زیر مسائل اساسی که در قیمت پنجره دوجداره دخیل هستند را به اختصار مورد بررسی قرار می‌دهیم:‌

قيمت پنجره upvc

1- پروفيل پنجره upvc: 

پروفيل مهمترين مؤلفه در پنجره upvc است. در بازار ايران پروفيل هاي با برند هاي مختلف و ساخت كشور هاي مختلف مانند ايران، تركيه، آلمان و چين هستند. در تهيه پروفيل به خوش نام بودن سازنده، اورجينال بودن پروفيل و راهنمايي شركت تهيه كننده پنجره توجه نماييد. ممكن است دو پروفيل upvc مختلف در ظاهر تفاوتي با يكديگر نداشته باشند اما استحكام و دوام اين دو نوع پروفيل با يكديگر متفاوت باشد. در ميان پروفيل براي استحكام آن، از ورق گالوانيزه نيز استفاده مي شود. ممكن است قيمت بسيار پايين يك پنجره به علت استفاده از ورق هاي گالوانيزه بسيار ضعيف و يا عدم استفاده از ورق گالوانيزه باشد. تمامي پنجره هاي توليد شده در تهران وين از نظر استحكام ورق گالوانيزه استفاده شده داراي گارانتي هستند. 

 

2- يراق آلات پنجره upvc

يراق آلات پنجره upvc از نظر كاربرد به انواع مختلفي مانند يراق آلات تك حالته، يراق آلات دوحالته، يراق آلات كشويي، يراق آلات كشويي فولكس واگني، انواع قفل ها و لولاها و .... تقسيم مي شوند كه هركدام از نظر قيمتي با نوع ديگر متفاوت هستند. برند اين يراق آلات و كشور ساخت آن ها نيز بر قيمت اين يراق آلات تأثير گذار است. 

3- شيشه پنجره upvc 

گرچه امكان تهيه پنجره upvc تك جداره وجود دارد اما معمولاً پنجره upvc را با شيشه هاي دو جداره تهيه مي كنند. شيشه هاي دو جداره با استفاده از دستگاه هاي خاص توليد مي شوند و عوامل مختلفي بر قيمت آن ها تأثير گذار است، مانند ضخامت شيشه، ضخامت اسپيسر هاي بين دو شيشه،‌ نوع شيشه و .... در تهيه پنجره دو جداره حتماً از نوع شيشه دو جداره اي كه مد نظر شمات مطمئن شويد. در صورتي كه نياز به عايق بندي بيشتر داريد مي توانيد از شيشه هاي سه جداره هم استفاده كنيد. 

 

قیمت پنجره upvc به دو صورت مختلف محاسبه می گردد:

1- قیمت پنجره upvc تمام شده به صورت متر مربع

2- قیمت پنجره upvc به صورت قیمت جزئیات

 

الف- قیمت پنجره upvc تمام شده به صورت متر مربع:

در این حالت مساحت پنجره شما بر حسب متر مربع محاسبه می گردد و در قیمت واحد متر مربع ضرب می شود. معمولاً در این حالت هزینه نصب نیز در محاسبه قیمت واحد منظور می گردد.

مزایا:

1- به علت اینکه قیمت به صورت متر مربع محاسبه می گردد و نیازی به وارد  شدن مصرف کننده به جزئیات و فرآیند و لغات تخصصی مربوط به پنجره upvc نیست بسیاری از مشتریان با این نوع قیمت گذاری راحت تر هستند.

معایب:

1- در این حالت قیمت تقریبی است و ممکن است قیمت ارائه شده به صورت متر مربع بیشتر از قیمت واقعی پنجره باشد در برخی حالت ها هم ممکن است قیمت ارائه شده کمتر از قیمت تقریبی پنجره باشد. در قیمت پنجره upvc به صورت متر مربع، پیمانکار و کار فرما به صورت مشترک در جهت ساده شدن صورت مسئله، ریسکی را متقبل می شوند.

نکته: در صورتی که ظاهر پنجره شما به اصطلاح دارای فضای خالی زیاد است از پذیرفتن قیمت به صورت متر مربع خودداری کنید و از پیمانکار بخواهید قیمت پنجره را به صورت جزئی به شما ارائه کند.

قیمت واحد پنجره upvc به صورت متر مربع:

در این حالت تولید کننده یا پیمانکار پنجره upvc قیمت پنجره شما را با لیست کردن مواد مصرفی و هزینه نصب جداگانه ارائه می کنند.

مزایا:

1- در این حالت شما به قیمت قسمت های مختلف پنجره upvc اشراف دارید و دقیقاً می دانید که چه قسمتی از هزینه شما صرف مورد خاصی می شود.

2- در این حالت می توانید با درخواست تغییر در عنصر خاصی از پنجره مانند شیشه یا پروفیل از پیمانکار بخواهید که پنجره با قیمت مناسبتری به شما ارائه کند:

پس از اینکه مقدار مواد مصرفی پنجره توسط پیمانکار مشخص گردید. قیمت نهایی پنجره شما محاسبه و به شما ارائه می گردد.

معمولاً برای کار های نو هزینه نصب 10% و برای کار های باز سازی هزینه 15% قیمت کل پنجره ها دریافت می گردد.

نکته: هزینه حمل به عهده مشتری است و پیمانکار موظف است محل کارگاه خود را در زمان عقد قرارداد کتباً یا شفاهاً به مشتری اعلام نماید..

 

 

برای روشن شدن پروسه قیمت گذاری مثالی می زنیم (قیمت‌ های زیر نمونه بوده و مربوط به سال ۹۳ هستند برای استعلام قیمت پنجره به صفحه اول سایت مراجعه کنید):

فرض کنید اندازه پنجره شما 1 متر در 1 متر باشد و بخواهید یک باز شو تک حالته که نیمی از عرض پنجره را در بر می گیرد داشته باشید در این حالت:

پروفیل مصرفی: 8 متر برابر 1،760،000

شیشه: حدود 1 متر مربع برابر 400،000

یراق تک حالته 1 دست: 400،000

قیمت پنجره شما در این حالت برابر با 2،540،000 ریال خواهد بود که مبلغ 254،000 ریال نیز به عنوان هزینه نصب به این قیمت افزوده خواهد شد. 

 

تذکر: قیمت های فوق جنبه اطلاع رسانی داشته و به علت تغییرات قیمت، شرکت تهران وین هیچگونه مسئولیتی در قبال تغییرات قیمت که توسط شرکت های تولید کننده پروفیل، یراق، شیشه و .... اعمال می گردد را از خود سلب می نماید.